Tevékenység

tehetseg.jpg

Tevékenységünk bemutatása: média képviselői; információs füzet; honlap; publikációk a helyi médiában.

Tehetségfejlesztő Munkacsoport  megszervezése.

Tehetségfejlesztő óvodai alapprogram megírása, működtetése.
        Innováció és a kutatások, helyi tehetségfejlesztő programok, tehetségprojectek, fejlesztési tervek kialakításának szakmai támogatása.
        Előadás, szakmai tanulmányutak, tapasztalatcserék megszervezése mentorok részvételével.
        Szülők Akadémiájának a megszervezése (negyedévenként).
        Tehetségfejlesztő Fórum megszervezése a tehetségügyben érdekelt helyi önkormányzati- és civil szervezetekkel, cégekkel. Kapcsolatok ápolása, bővítése.
        Hatásvizsgálat megtervezése, lebonyolítása a Minőségügyi Munkacsoport segítségével. Célok, feladatok kitűzése.

Tehetségfejlesztő Műhely foglalkozások megszervezése

Előadások, tréningek, szakmai tapasztalatcsere, együttműködő partnerekkel közös szakmai munka, nyílt napok, eredmények bemutatása. Tehetségprojektek, csoportos és egyéni fejlesztési tervek készítése, mentorok aktív részvételével.

Kapcsolatépítés a tehetségügyben érdekelt szervezetekkel (Nemzeti Tehetségsegítő Tanács, Magyar Tehetséggondozó Társaság, Helyi- és az országban működő Tehetségpontok).
    Tehetségek Napja: Nyílt programok, előadások szervezése. Érdeklődők, partnereink széleskörű informálása. Kiállítás a gyermekek munkáiból. Képességfejlesztő játékok- és vizuális eszközök bemutatója.
    Tehetséggondozó Tábor megszervezése az óvodák Alapítványai, a partnereink támogatásának segítségével.

Részletesen: