Szolnok Városi Óvodák Székhely óvodája

Program neve: Paletta

Műhely neve: „Nyíló virágok”

Műhelyvezető:  Nádasné Bohács Ilona

Műhelyfoglalkozás időpontja: szerda 13.00-14.00-ig

Tehetségműhely foglalkozásokba bevont gyermekek száma: 8 fő

A műhely leírása röviden:

Műhelyfoglalkozásainkon, a tehetség hajlamot mutató gyermekek érdeklődéseire alapozva, a gyermekek képességeit 3 területen gazdagítjuk.
Műhelymunkánkban elsősorban az ének-zene területe domborodik ki, vizuális és improvizatív mozgás területével ötvözve.
Tehetségműhelyünknek a fő épület melletti szoba ad helyet, ahol nagyméretű tükör, mini-hifi, kendők, különböző anyagok segítenek az önkifejezésben. A zenei eszközök bőséges kelléktára a zenei foglalkozásokat támogatják.
A tevékenységek projektek segítségével kerülnek megvalósításra.

Az óvodai tehetséggondozás elve:
A gyermekek erős képességeire támaszkodva, komplex személyiségfejlesztés, elvonulás, pihenés, feltöltődés biztosítása.

Gazdagító, a feltöltődést segítő tevékenységek:

• Óvodán belüli gazdagító, feltöltődést segítő tevékenységek:
    • Karácsonyi hangverseny
    • Zenemű megnézése: Prokofjev: Péter és a farkas (internet)
  • Külső helyszíneken is részt vettünk gazdagító tevékenységekben, kapcsolódva a projekthez:
    • Szakmai műhelymunka, a Széchenyi körúti Általános Iskolában, dráma foglalkozás és képzőművészeti gazdagító foglalkozás keretében került megvalósításra.
    • Verseghy Ferenc Gyermekkönyvtár, ismeretterjesztő előadása: Farsangi hagyományok, kézműveskedés és népi játékok
    • Múzeumlátogatás: Középkori kincsek, emlékek
    • Verseghy Ferenc Gyermekkönyvtár, ismeretterjesztő előadása: Középkori várak, lovagok
    • Kirándulás József Attila mellszobrához

„MAGYAR VAGYOK, MAGYARNAK SZÜLETTEM”
A pályázat kódja: NTP- OTKP-17-0104

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából, az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő, nyílt pályázatot hirdetett a hazai és határon túli magyar tehetségígéretek óvodai tehetség-kibontakoztató programjainak támogatására.
Óvodánk, a Szolnok Városi Óvodák Székhely óvodája 560 000,- Ft-ot (ötszázhatvanezer forintot) nyert ennek a pályázatnak a megvalósítására.
A pályázat megvalósításának ideje: 2017. 07. 01. – 2018. 06. 30.

1. projekt: Szolnok az én városom
  2. projekt: Fővárosunk Budapest
  3. projekt: Hazánk: Magyarország
  4. projekt: Magyarok a nagyvilágban

2018. április 06-án Tehetségnapot tervezünk, egy nagyszabású, nyílt nap keretében: „Büszke vagyok, hogy magyar vagyok!” címmel.
Érdekes kalandjátékokkal, feladványokkal mutatjuk be eredményeinket, tehetségműhelyünket.